Salida High Future Business Leaders Qualified for State

SHS to Send Many to State FBLA Competition
FBLA 2018

2018 State Qualifiers

Melissa McKenna – Client Services

Susan Wadsworth – Parliamentary Procedure – Team 1

Brooke Beasley – Parliamentary Procedure - Team 1

Iza Kudasik – Parliamentary Procedure - Team 1

Ruby Brown – Parliamentary Procedure –Team 1

Claire Shephard – Parliamentary Procedure –Team 1

Wyatt Shomion – Marketing –Team 1

Kathryn Edgington – Marketing –Team 1

Colby Pitts – Entrepreneurship –Team 1

Cole Walters–Schaler – Entrepreneurship –Team 1 

Sam Kearly – Sports and Entertainment Management –Team 1

Alan Mueller – Sports and Entertainment Management -Team 1

Camden Gillis – Sports and Entertainment Management –Team 1

Alyssa Peters – Publication Design –Team 1 

Jameson McEnany – Publication Design –Team 1

Sang Shim – Networking Concepts

Maya O’Hara – Intro to Parliamentary Procedure

Max Senter – Graphic Design –Team 1

Tristian Ricci – Graphic Design –Team 1

Zane Timko –Help Desk

Jillian Mann – Insurance and Risk Management

Lucy Whittington – Job Interview

Ashley Leopold – Marketing –Team 2

Adam Sampson – Marketing –Team 2

Jesse Burns – Help Desk

Caleb Richardson – Sports and Entertainment Management –Team 2

Shade Hadley – Sports and Entertainment Management –Team 2

Addie Bright – Database

Sophie Pressly – Intro to Parliamentary Procedure (Paid #3379)

Madelyn Townsend – Management Information Systems –Team 1

Naomi Richardson – Management Information Systems –Team 1

Finley Petit – Intro to Financial Math (Paid #3618)

Ellie Richardson – Client Services

Griffin Ferguson – Management Decision Making –Team 1

Cole Sites – Management Decision Making –Team 1

Hannah Rhude – Broadcast Journalism –Team 1

Elise Mishmash – Broadcast Journalism –Team 1

Cassidy Gillis – Broadcast Journalism –Team 1

Lily Lengrich – Intro to Parliamentary Procedure 

Rory Boshanko – Public Speaking

 

Website by SchoolMessenger Presence. © 2018 West Corporation. All rights reserved.